The-hobbit

The Lord of the Rings film locaties

Lord of the Rings filmscène

Je moet onder een steen hebben geleefd als je nooit van de Lord of the Rings hebt gehoord. De Lord of the Rings is de titel, gebruikt voor de verfilmingen van het gelijknamige boek van J.R.R. Tolkien.

Alle zes de films van de Lord of the Rings-trilogie werden in Nieuw-Zeeland gefilmd op meer dan 150 locaties! Deze locaties werden gebruikt voor belangrijke scènes als Mordor, Hobbiton, Rivendell en meer.

Veel scènes uit de films werden digitaal samengesteld. Dit werd gedaan op de WETA Workshop in Wellington en op soundstages in Wellington en Queenstown. Echter, een groot deel van de locaties waar er gefilmd is, kun je ook in het echt bezoeken!

Matamata: Hobbiton

Hobbiton hobbithuisjes in Matamata

Altijd al het enige echte hobbit huisje willen bezoeken? Dan moet je naar Matamata in Waikato. Je vindt hier het beeldschone landschap waar het iconische huisje van de Hobbit staat.

Voor de films van de Lord of the Rings werd het hele dorp opgebouwd uit afbreekbaar materiaal. Nadat alles werd afgebroken was er besloten het boek de Hobbit te verfilmen. Daarom moest alles weer opnieuw gebouwd worden.

Vanwege de populariteit van de eerste films werd dit keer besloten het dorp op te bouwen van stevig materiaal, zodat het dorpje ook na de films bezocht kan worden door fans en toeristen.

Wellington

Mount Victoria met uitzicht over Wellington

Mount Victoria heeft een bijzonder mooi uitzicht over de hoofdstad Wellington. Dit is de meest toegankelijke filmlocatie en is op loopafstand van de stad. Het is niet makkelijk te herkennen, maar in het bos van de berg hebben de Hobbits zich verstopt voor de Black Riders in deel 1 van de trilogy.

Ook andere locaties in Wellington speelden een rol. Bijvoorbeeld de Hutt tussen Moonshine en Tōtara Park, die de rol speelde van de rivier de Anduin en Harcourt Park, dat werd omgevormd tot de tuinen van Isengard.

Nelson Tasman

Landschap van Nelson Tasman

Nelson Tasman is de thuisbasis van Jens Hansen, de goudsmid die verantwoordelijk is voor het maken van de 40 verschillende ringen die bij de productie werden gebruikt.

Dit is de locatie waar de Ranger 'Strider' de hobbits naar het ruige land leidde ten oosten van Bree in een poging te ontsnappen aan de Black Riders.

Canterbury: Mount Sunday (Edoras)

Mount Sunday locatie van Edoras

Gelegen in de heuvels van het Ashburton District, ligt Mount Sunday. Dit is een steile heuvel die de basis vormde voor Edoras, de belangrijkste stad van het Rohan-volk.

Het duurde negen maanden om deze set te bouwen en er is niks van terug te vinden. Echter heeft de locatie nog steeds een krachtige magie.

Fiordland: Rivier de Anduin en Fangorn Forest

Waiau rivier gebruikt als rivier de Anduin

De Waiau-rivier tussen Te Anau en Manapouri vertegenwoordigde de rivier de Anduin terwijl de Fellowship vanuit Lothlórien naar het zuiden peddelde. De omliggende hoge toppen werden gebruikt om het ruige land ten zuiden van Rivendell weer te geven.

Als je het Fangorn-bos wil bezoeken, dan kan je de weg vragen naar Takaro Road, in de buurt van Te Anau. Allebei de kanten van de weg werden gefilmd als Fangorn Forest.

Plan je Lord of the Rings-reis

Dus, ben jij een echte Lord of the Rings/The Hobbit fan, dan zijn deze plekken de moeite waard om te bezichtigen. Het kan natuurlijk ook zijn dat je de locaties alleen erg mooi vindt, ook dan is het zeker de moeite waard!

Nieuw-Zeeland is een fantastische bestemming voor natuurliefhebbers en filmfans. De prachtige landschappen maken het een onvergetelijke reis, zelfs als je de films niet hebt gezien.

Op zoek naar meer inspiratie voor avontuurlijke reizen? Check onze verre reizen of ontdek andere bijzondere bestemmingen op onze site!